Jesteś tutaj: Strona Główna»Poradnik dla kandydata na kurs 
«powrót [do Strony Głównej]
Poradnik dla kandydata na kurs
...czyli o co pytać, by wybrać najlepszą ofertę.

  • Zapytaj o cenę końcową. Zapytaj czy nie ma dodatkowych kosztów związanych z otrzymaniem certyfikatu. Zapytaj czy cena zawiera w sobie zaopatrzenie Ciebie - kursanta w cały sprzęt i materiały dydaktyczne na każdych zajęciach. Czy od pierwszych zajęć wykorzystujesz ten sprzęt, np. czy od pierwszych zajęć masz go na sobie tzn. aparat powietrzny, kamizelkę ratunkowo-wypornościową - czy najpierw musisz wykazać się umiejętnościami pływackimi i kondycją.

  • Zapytaj jak wygląda szkolenie. Spytaj czy musisz najpierw wykonać zaliczenia pływackie, przemierzając basen i marnując czas, który powinieneś spędzić pod wodą. Zapytaj czy harmonogram zajęć dostosowany jest do Twojego wolnego czasu. Upewnij się czy plan kursu jest elastyczny i dopasowany do Twoich możliwości czasowych, a także czy nie wymaga poświęcenia Twojego urlopu na obowiązkowy obóz zaliczeniowy. Urlop możesz przecież wykorzystać już na samodzielne nurkowania. Spytaj o czas trwania kursu i poszczególnych etapów szkolenia czy nie spędzisz na przykład 3 miesięcy w basenie.

  • Zapytaj jak liczna jest grupa kursantów. Ilu kursantów przypada na jednego instruktora i czy instruktor jest obecny podczas każdych zajęć w wodzie. Liczebność grupy i obecność instruktora bardzo wpływa na jakość szkolenia. Spytaj ilu kursantów przypada na jednego instruktora.

  • Spytaj o organizację. Czy zdobyte przez Ciebie uprawnienia są respektowane na całym świecie. Czy nie będzie sytuacji, że np. w RPA baza odmówi ci nurkowania lub potraktuje Cię jak osobę bez certyfikatu. Zapytaj też jaki procent baz na świecie szkoli w ramach tej organizacji.

  • Zapytaj jak wygląda sytuacja po kursie. Jak często organizowane są nurkowania przez szkołę w której otrzymasz uprawnienia i w jakiej formie. Upewnij się, czy będziesz mógł wypożyczyć sprzęt czy też będziesz musiał go zakupić by nurkować. Zapytaj czy, aby nurkować musisz opłacać regularnie składki itp. Dowiedz się czy w celu przystąpienia do kursu na kolejny stopień musisz wykonać nurkowania stażowe w obecności instruktora - za które zwykle się płaci. Upewnij się, że po kursie Twoje uprawniwnia pozwalają na nurkowanie samodzielne z partnerem o równoważnym stopniu, a nie z instruktorem bądź osobą o wysokim stopniu.

PAMIĘTAJ - ILE PŁACISZ TYLE DOSTAJESZ I POWINIENEŚ WYMAGAĆ !!!

 

 
«powrót [do Strony Głównej]
 
 Masz pytania? Napisz do nas:
 
© 2002-2005 AQUATEK Bydgoszcz