Jesteś tutaj: Strona Główna»Szkolenia PADI 
«powrót [do strony głównej]
Szkolenia w systemie PADI

Program edukacji nurkowej PADI dysponuje szerokim wachlarzem kursów nurkowych, w których możesz wziąć udział. Pod okiem profesjonalnych instruktorów PADI, to znaczy przy ich pomocy i opiece, będziesz w stanie poznać nowe dziedziny sztuki nurkowej, które sprawią Ci wiele przyjemności, pomagając jednocześnie zdobywać coraz to nowe umiejętności i wiedzę. W ofercie szkoleniowej PADI akcentowany jest przede wszystkim przyjemny sposób przyswajania wiedzy w rzeczywistych warunkach nurkowych, przy ograniczeniu do minimum zajęć na basenie i w sali wykładowej.

Systemy szkolenia PADI dzielą się na dwa rodzaje: rekreacyjne i profesjonalne.

Chcesz dowiedzieć się czym jest PADI? Sprawdź tutaj.

System szkolenia rekreacyjnego

 

PPROGRAMY POCZĄTKOWE (bez certyfikatu)
  Bubblemaker
  Discover Scuba
  Discover Scuba Diving  Specjalizacje
       Nurkowanie:
  POZIOM SZKOLENIA Z CERTFIKACJĄ
 • w suchym skafandrze

 • nocne

 • nawigacyjne

 • nitroksowe

 • perfekcyjna pływalność zerowa

  Scuba Diver
   
Discover Local Diving   Open Water Diver
Scuba Review    
  Advanced Open Water Diver  Specjalizacje
      Nurkowanie:
  Medic First Aid
 • głębokie
 • wrakowe
   
  Rescue Diver
      Poziom członkowski
Master Scuba Diver (instruktorzy i asystenci)

 

Programy bez certyfikacji
Nazwa programu Min. wiek Wymagania wstępne Ilość nurkowań Cena [zł]
Bubblemaker 8 ----------- 1*basen ---
Discover Scuba 10 ----------- 1*basen ---
Discover Scuba Diving 10 ----------- 1*basen 1*nurkowanie ---
Scuba Review 10 Open Water Diver lub równorzędny

-----------

100
Discover Local Diving 10 Open Water Diver lub równorzędny 1*basen 1*nurkowanie ---

Bubblemaker i Discover Scuba. Celem jaki stawia sobie ten program jest przedstawienie nurkowania w bezpieczny, kontrolowany i przyjemny sposób osobom, które nigdy nie próbowały nurkować. Ma on również za zadanie obalić wszelkie mity jakie narosły wokół tego sposobu spędzania wolnego czasu. Program daje nie-nurkującym osobom okazję odbycia nurkowania w bezpiecznych warunkach basenowych (lub basenopodobnych)

Discover Scuba Diving. Program ten przeznaczony jest dla osób które pragną doświadczyć przyjemnego nurkowania pod bezpośrednim nadzorem instruktora. Uczestnicy tego programu biorą udział w zajęciach basenowych, gdzie wykazują się odpowiednią wiedzą, wyobrażeniem oraz umiejętnością poruszania się w ABC (maska, fajka, płetwy), a następnie biorą udział w jednym nurkowaniu na wodach otwartych.

Scuba Review. Przeznaczony jest dla osób, które przez dłuższy czas nie brały czynnego udziału w żadnym nurkowaniu i najprawdopodobniej będą musiały odświeżyćswoje wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne. Ten kurs jest do tego najszybszą drogą. Pozwoli on także w przyjemny sposób powiększyć stan posiadanej przez Ciebie wiedzy. Program składa się z odświeżenia wiadomości teoretycznych przy pomocy multimedialnej wersji podręcznika „Scuba Tune-up” i przedyskutowania materiału z instruktorem, a następnie przećwiczenia i udoskonalenia umiejętności nurkowych na basenie. Po zakończeniu programu, na Twoim, otrzymanym wcześniej certyfikacie, instruktor przyklei specjalną naklejkę potwierdzającą odbycie tego kursu.

Szkolenia zakończone certyfikacja
Nazwa programu Min. wiek Wymagania wstępne Ilość nurkowań Uprawnienia po certyfikacji Cena [zł]
Scuba Diver / Junior Scuba Diver 15/10 ----------- 3*basen 2*nurkow. Nurkowanie pod nadzorem instruktora, max 12m 800
Open Water Diver (OWD) / Junior OWD 15/10 ----------- 5*basen 4*nurkow. Nurkowanie z partnerem max 18m (junior 10-12 lat max 12m z opiekunem) 980, 1100, 2000
Adventure Diver / Junior Adventure Diver 15/12 OWD, Junior OWD lub równorzędny 3*nurkow. z przygodą Nurkowanie z partnerem max 30m (junior 12-15 lat max 21m) ---
Advanced OWD / Junior Advanced OWD 15/12 OWD, Junior OWD lub równorzędny

5*nurkow. z przygodą

Nurkowanie z partnerem max 30m (junior 12-15 lat max 21m) 750, 900
Medic First Aid --- Dostępny również dla osób nienurkujących (wymagany do uzyskania certyfikatu Rescue Diver) ---
Rescue Diver / Junior Rescue Diver 15/12 AOWD, Junior AOWD lub równorzędny 5 sesji nurkowych Głębokości jak AOWD, podstawa do Master Scuba Diver 600
Master Scuba Diver / Junor Master Scuba Diver 15/12 Najbardziej prestiżowy stopień nurkowy, nie wymagający odbycia kursu. Nadawany przez PADI po zdobyciu stopni: AOWD (Junior AOWD) + Rescue Diver (Junior Rescue Diver) + 5 specjalizacji wg. cennika PADI Ltd.

Scuba Diver. Kurs ten składa się z 3 pierwszych zajęć teoretycznych, 3 pierwszych zajęć basenowych i 2 pierwszych nurkowań z kursu Open Water Diver. Nurkowie PADI Scuba Divers otrzymują certyfikaty i są kwalifikowani do nurkowania tylko z nurkami profesjonalnymi PADI (od Divemastera i wyżej). Ten typ certyfikacji jest idealny dla tych osób, które mają zbyt małą ilość czasu, aby ukończyć kurs OWD oraz ułatwia podjęcie (przez osoby, które z różnych powodów przerwały trening) dalszego szkolenia i ukończenia kursu OWD. Nurkowie Scuba Divers mogą w ciągu 12 miesięcy rozpocząć dalszy trening w ramach kursu OWD, bez konieczności powtarzania wykonanego już szkolenia.

Open Water Diver. Płetwonurek PADI OWD posiada wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające uczestnictwo w nurkowaniach rekreacyjnych bez jakiegokolwiek nadzoru, może planować, kierować i przeprowadzać bezdekompresyjne nurkowania w wodach otwartych przy współuczestnictwie drugiego płetwonurka – partnera. Maksymalna dopuszczalna głębokość 18m. Może uczestniczyć w kursach zaawansowanych PADI. W czasie 5-ciu zajęć basenowych w kompletnym sprzęcie nurkowym wykonywany jest cykl ćwiczeń, pozwalających później na łatwiejszy kontakt z wodami otwartymi. W czasie 4 zajęć nurkowych adept wykonuje ćwiczenia, które prezentują praktyczne zastosowanie umiejętności zdobytych na basenie oraz rozwijają ogólne umiejętności nurkowe. Po wykonaniu ćwiczeń, każde nurkowanie kończy się wycieczką podwodną.

Advanced OWD. Kurs ten nastawiony jest na zapoznanie kursanta z najbardziej popularnymi przedsięwzięciami nurkowymi oraz na rozwinięcie umiejętności nurkowych. Podczas kursu uczestniczy się w 2 nurkowaniach obowiązkowych: nawigacyjnym oraz głębokim, a także w 3 nurkowaniach do wyboru, którymi mogą być: nurkowanie nocne, wrakowe, w suchym skafandrze, z łodzi, w prądzie, wielopoziomowe i z komputerem, neutralna pływalność, poszukiwanie i wydobywanie. Każde z tych 5 nurkowań może być uznane jako pierwsze nurkowanie na danym kursie specjalizacji.

Medic First Aid. Kurs pierwszej pomocy zapoznaje z technikami udzielania pierwszej pomocy oraz sposobami przeprowadzania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Uczy jak pomóc poszkodowanym w takich przypadkach jak: astma, atak serca, ataki epileptyczne, dusznica, hiperwentylacja, wyziębienie, krwotoki, odmrożenia, oparzenia, porażenia prądem elektrycznym, rany, reakcje alergiczne, szok insulinowy, śpiączka cukrzycowa, udar cieplny, ugryzienia i ukąszenia, urazy głowy, szyi, kręgosłupa, oczu, wylewy, wstrząsy, zakrztuszenia, zatrucia, złamania i zwichnięcia. POSIADANIE PRZEZ CIEBIE TYCH UMIEJĘTNOŚCI MOŻE ZDECYDOWAĆ O ŻYCIU LUB ŚMIERCI POSZKODOWANEGO. W kursie powinny również brać udział osoby, które nie nurkują.

Rescue Diver. Kurs PADI Nurka Ratownika jest ważnym i podstawowym krokiem, dla każdego płetwonurka, który chce rozwinąć swoje umiejętności poza poziom typowego nurkowania rekreacyjnego. Kurs jest wymagający, ale realistyczny w prowadzeniu, zawartości i podejściu. Współuczestniczenie, dyskusja, różnorodność oraz dostosowywanie się do sytuacji są szczególnie podkreślane podczas nabywania specyficznych umiejętności ratowniczych, jakie oferuje program tego szkolenia.  Dzięki temu kursowi, student doceni i zrozumie powagę takiego treningu oraz jego rolę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo innych i przemysł nurkowy w ogóle. Mimo tego, że kurs ten jest zaplanowany, tak aby był przyjemny i ciekawy kontekst, w jakim taki kurs może się okazać przydatny, jest bardzo poważny. Podczas tego kursu, najważniejszym celem jest doprowadzenie umiejętności kursanta do takiego poziomu nurkowania, na którym wykorzystanie wiedzy z takiego kursu, może nigdy nie być konieczne. Kurs PADI Nurka Ratownika jest przeznaczony dla osób, które chcą rozwinąć konieczną wiedzę oraz umiejętności dla przeprowadzania efektywnych akcji ratunkowych, radzenia sobie z wypadkami nurkowymi, udzielania pierwszej pomocy oraz które chcą osiągnąć poziom Master Scuba Diver lub zakwalifikować się na kursy poziomu profesjonalnego.

Master Scuba Diver. Jest to najwyższy stopień jaki można uzyskać na poziomie szkolenia nurków rekreacyjnych. Jeśli ktoś posiada ten stopień oznacza to, iż posiada on wiedzę i doświadczenie w wielu różnych dziedzinach i warunkach nurkowych. Stopień ten jest stopniem prestiżowym i najwyższym wyróżnieniem świadczącym o dużych osiągnięciach nurka.

SPECJALIZACJE
Nazwa programu Min. wiek Wymagania wstępne Ilość nurkowań Uprawnienia po certyfikacji Cena [zł]
Nurkowanie w suchym skafandrze 12 OWD, Junior OWD lub równorzędny 2*nurkowanie -------- 300
Nurek nocny 12 OWD, Junior OWD lub równorzędny 3*nurkowanie -------- 300
Nurek nawigator 12 OWD, Junior OWD lub równorzędny 3*nurkowanie -------- 300
Nurek nitroksowy 15 OWD, Junior OWD lub równorzędny

2*nurkowanie

Używanie mieszaniny oddechowej o większej zawartośći tlenu (do 40%) 400
Perfekcyjna pływalność zerowa 12 OWD, Junior OWD lub równorzędny 2*nurkowanie -------- 300
Nurkowanie głębokie 15 AOWD lub równorzędny 4*nurkowanie Zwiększa max głębokość do 40m 400
Nurek wrakowy 15 Adventure Diver lub równorzędny 4* nurkowanie Penetracja wnętrza wraków 600
Nurek Rebreather'owy 15 OWD + 10 zalogowanych nurkowań po ukończeniu kursu podstawowego, PADI Enriched Air Diver 1*basen, 3*nurkowanie -------- 1050

Uwaga!!! NITROKS + inna specjalizacja (wyłączając wrakową) cena 350 zł + cena danej specjalizacji, WRAKOWY (Hel - wraki Zatoki Puckiej) cena bez noclegu.

Kurs Rebreather'owy Aby wziąć udział w tym kursie trzeba spełnić następujące wymagania: 

 • Minimum Open Water Diver + 10 zalogowanych nurkowań po ukończeniu kursu podstawowego (lub stopnie równoważne innej federacji + 10 zalogowanych nurkowań).
 • PADI Enriched Air Diver (lub równoważne innej federacji upoważniajšce do nurkowania na nitroxie do 40% O2).
 • Wiek min. 15 lat.

Program kursu obejmuje:

 • zajęcia teoretyczne - 5 modułów.
 • zajęcia praktyczne(1*ćwiczenia basenowe (lub wody basenopodobne), 3*nurkowania na wodach otwartych(nie przekraczając max. ppO2 1,4 bar - tzn: dla nitroxu 50% O2 = 18 m a dla nitroxu 60 % O2 = 13 m)

Czas trwania kursu:

 • 4 osoby - dwa dni
 • 8 osób - cztery dni

Uwaga!!!W przypadku 4 osób zainteresowanych istnieje możliwość dojazdu do klienta.

 

System szkolenia profesjonalnego

Być może kiedyś zadasz sobie pytanie, czy nie warto byłoby pokusić się o to, aby nurkowanie stało się Twoim nowym zawodem? W związku z tym będziesz pewnie zainteresowany tym, w jaki sposób można to osiągnąć. Poniższy diagram przedstawia hierarchię profesjonalnego systemu szkolenia wg standardów PADI.

Poziom szkolenia rekreacyjnego Assistant Instructor
     
Divemaster Instructor
 
Medic First Aid Instructor
 
Speciality Instructor
 
Master Scuba Diver Trainer
 
IDC Staff Instructor
 
Master Instructor
 
Course Director

Kurs Divemastera PADI jest pierwszym krokiem na drodze do tego, aby zostać profesjonalnym nurkiem – takim, który traktuje nurkowanie jako zawód. Ale nie każdy z nas nurkujących może zostać Divemasterem – tu liczą się osobiste podejście i przekonania, umiejętność brania odpowiedzialności za innych oraz wiedza, którą potrafimy przekazywać. Jest to pierwszy stopień na tzw. Ścieżce Profesjonalnej PADI, która kończy się osiągnięciem poziomu Instruktora PADI. Kurs Divemastera nie jest kursem typowo szkoleniowym, jest to raczej podsumowanie Twojego dotychczasowego doświadczenia, które pozwoli szkolącemu Cię Instruktorowi PADI stwierdzić, czy możesz podjąć się roli Divemastera.

Jako Divemaster powinieneś reprezentować wysoki poziom umiejętności nurkowania, posiąść wiedzę z teorii nurkowania na poziomie instruktorskim, przejść przeszkolenie w zakresie pomocy instruktorowi podczas prowadzenia zajęć szkoleniowych oraz, co chyba najważniejsze, powinieneś być w stanie przejąć odpowiedzialność za innych płetwonurków będących pod twoją opieką. Jest to po prostu ten poziom, na którym potrafisz zająć się nie tylko sobą, ale także innymi płetwonurkami.

Warunkami do przystąpienia do kursu Divemastera są:

 • Posiadanie certyfikatu PADI Advanced Open Water Diver (lub równorzędnego).

 • certyfikatu PADI Rescue Diver (lub równorzędnego).

 • Posiadanie dokumentu potwierdzającego ukończenie w ciągu ostatnich 2 lat Kursu Pierwszej Pomocy.

 • Przedstawienie co najmniej 20 udokumentowanych nurkowań (do certyfikacji potrzeba 60).

 • Mieć powyżej 18 lat.

 • Być w dobrej kondycji fizycznej i przedstawić zaświadczenie lekarskie o zdolności do nurkowania.

Kurs Divemastera dzieli się na 3 moduły:

 1. Rozwijanie wiedzy teoretycznej – obejmuje: 12 sesji teoretycznych + wykonanie awaryjnego planu w razie wypadku nurkowego.

 2. Ocena umiejętności wodnych i nurkowych – obejmuje: ocenę umiejętności pływackich i wytrzymałości, ocenę umiejętności ratowniczych, ocenę umiejętności nurkowych (18 podstawowych umiejętności wykonanych na poziomie demonstracyjnym)

 3. Praktyczne zastosowanie – obejmuje: kartowanie dna, rozwiązywanie problemów pod wodą oraz przeprowadzenie jednego z programów nurkowych, a następnie zależnie od opcji – ćwiczenia praktyczne z symulowanymi kursantami (1 x basen + 6 nurkowań) lub praktykę Divemasterowską podczas prawdziwych kursów (5 x basen + 11 nurkowań).

Cena kursu DIVEMASTER: 2400 zł

 Odwiedź stonę domową PADI: www.padi.com
«powrót [do strony głównej]
 
 Masz pytania? Napisz do nas:
 
© 2002-2005 AQUATEK Bydgoszcz